banner-208

Aktuality

desatero-bezpecnych-prazdnin-2

Desatero bezpečných prázdnin MUDr. Jiřího Holubáře

1.6.2016

Prázdniny jsou obdobím plným nových zážitků. Ty však bohužel nejsou vždy pozitivní – pro úraz je o prázdninách každoročně hospitalizováno více než 5000 dětí, každé desáté z nich zůstává s trvalými následky.

mudr-jiri-holubar-ve-snidani-s-novou-2

Jiří Holubář hostem Snídaně s Novou

15.5.2016

Jiří Holubář, jakožto nově zvolený Lékař roku, byl hostem Snídaně s Novou. Vystoupil společně s prof. Vladimírem Tesařem, přednostou Kliniky nefrologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Ve studiu odpovídali na dotazy ze svého profesního života a i na zajímavosti spjaté s anketou Lékař roku pořádanou Unií pacientů.

nerad-bych-jezdil

Deník Právo: Nerad bych jezdil za lékařem do ciziny

12.5.2016

Platy zdravotníků se zvýší o 10 procent. Konečně si vláda přiznala: čtvrt století jsme v Česku neřešili problém s nedůstojným ohodnocením zdravotníků. Ale pomůže to?

novinka-unie-pacientu

Unie pacientů ocenila lékaře roku i nadaci Dobrý anděl

5.5.2016

Ocenění za celoživotní přínos medicíně v oboru nefrologie udělila Unie pacientů přednostovi kliniky nefrologie 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice Vladimíru Tesařovi. Zvláštní ocenění obdržela nadace Dobrý anděl. Výsledky poskytla ČTK Unie pacientů, která hlasování v letošním roce pořádala již poosmé. Vítěze vyhlašuje tradičně na slavnostním setkání v kině Atlas.

aktuality-zachrankam-chybi-temer

Záchrankám chybí téměř 400 lékařů

20.4.2016

Lékařů záchranářů je nedostatek, chybí jich 394 a zdravotnická záchranná služba funguje jen díky nadměrným přesčasům, a tedy porušování zákoníku práce.

aktuality-lekari-varuji-radnici

Lékaři varují radnici Prahy 10 před omezením péče na poliklinice v Malešicích, v petici vyzývají k zastavení rekonstrukce

12.4.2016

Rekonstrukce polikliniky v Plaňanské ulici je zoufale nepřipravená a jedné z největších poliklinik v Praze tak hrozí zásadní omezení provozu. Lékaři proto vyzývají k podpoře petice, která žádá odložení rekonstrukce.

aktuality-poliklinika-malesice-se-rozpada-1

Poliklinika Malešice se rozpadá: Nejsme na rekonstrukci připraveni, uvádí v petici místní lékaři

11.4.2016

Rekonstrukce Polikliniky Malešice, která je plánovaná na polovinu června, dělá vrásky na čele tamním lékařům. Ti vidí největší zádrhel v tom, že městská část Prahy 10 pronajímatele, personál, lékaře a hlavně pacienty dostatečně dopředu neinformuje a ani neinformovala. Podle nich na omezení provozu v době rekonstrukce není Poliklinika Malešice vůbec připravená. Lékaři proto sepsali petici, ve které žádají radnici Prahy 10 o odložení připravované rekonstrukce.

aktuality-kazdy-devaty-lekar

Každý devátý lékař v české nemocnici je cizinec. Bez nich by zdravotnictví zkolabovalo, tvrdí lékařská komora

14.3.2016

Podle statistiky České lékařské komory je každý devátý lékař v tuzemských nemocnicích cizinec. Komora uvádí, že bez více než 2500 lékařů z ciziny by české zdravotnictví zkolabovalo. Počet doktorů z ciziny nadále roste. Oproti stavu před dvaceti lety je jejich počet pětkrát vyšší.

© 2018 - MUDr. JIŘÍ HOLUBÁŘ. Všechna práva vyhrazena. Poliklinika Malešice, Plaňanská 1, 108 00  Praha 10